შპს „აგრო-კომ“ -ი ფერმერთა მომსახურებისა და კონსულტაციების ცენტრი დაარსდა 2011 წელს. კომპანია ფერმერებს და ამ დარგში მომუშავე ორგანიზაციებს სთავაზობს სოფლის მეურნეობის განვითარებას მაღალ ტექნოლოგიური საშვალებების გამოყენებით. “აგრო-კომ“-ი სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის ერთ-ერთი უმსხვილესი იმპორტიორი საქართველოს ბაზარზე და დღეის მდგომარეობით სტატისტიკის ოფიციალური მონაცემების თანახმად სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის მიმართულებით აგრო-კომი ფლობს 18%-მდე ბაზრის წილს და იკავებს ერთ-ერთ მოწინავე ადგილს სასოფლო- სამეურნეო ტექნიკის იმპორტსა და რეალიზაციაში. ჩვენი მიზანიაა, საქართველოში მოღვაწე ფერმერებს მივცეთ მოტივაცია და წვდომა მსოფლიო ბაზარზე არსებულ თანამედროვე სასოფლო-სამეურნეო ინტენსიურ ტექნოლოგიებზე. დავეხმაროთ მათ, რომ საკუთარ საქმიანობაში მიაღწიონ მაქსიმალურ წარმატებას.
კომპანია საქართველოში წარმოდგენილია, მრვალი საერთაშორისო სასოფლო-სამერუენო კომპანიის ბრენდებით, რომლებიც მსოფლიოში ქმნიან თანამედროვე ინტენსიურ სოფლის მეურნეობას. სწორედ ამიტომ ვქმნით გარემოს, სადაც მათ შეუძლიათ მიიღონ ყველა სახის პროდუქტი და სერვისი, რაც ჭირდება მათ მეურნეობებს წარმატების მიღწევაში.
- საკონსულტაციო მომსახურება სოფლის მეურნეობაში;
- აგრო-ბიზნეს გეგმების შედგენა;
- ბაღების პროექტირება/გაშენება;
- პესტიციდები და აგროქიმიკატები;
- სხვადასხვა ტიპის ხეხილის ნერგები;
- სათესლე მასალები (მებოსტენობა, მემარცვლეობა);
- ნიადაგის ანალიზი;